Z okazji Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi, Fundacja DKMS zorganizowała niezwykle ważną debatę, której tematem była obecna sytuacja i rola opieki psychologicznej w klinikach hematoonkologicznych dla dzieci i dorosłych. Prelegenci starali się odpowiedzieć na kluczowe pytania dotyczące stworzenia modelu opieki psychoonkologicznej, który spełniałby potrzeby zarówno pacjentów, ich bliskich, jak i personelu medycznego oraz samych psychoonkologów.

Podczas debaty poruszano również temat wsparcia oferowanego przez organizacje pacjenckie dla chorych i ich rodzin w zakresie pomocy psychologicznej. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i pomysłów na poprawę jakości życia pacjentów hematoonkologicznych.

Dziękujemy Fundacji DKMS za możliwość uczestnictwa w tej ważnej dyskusji. Wierzymy, że dzięki takim spotkaniom możemy wspólnie wypracować rozwiązania, które poprawią jakość życia pacjentów hematoonkologicznych i ich bliskich. Fundację Onkologiczną Nadzieja reprezentowała Dyrektor – Joanna Konarzewska, która aktywnie uczestniczyła w debacie, dzieląc się cennymi uwagami i spostrzeżeniami.

Podczas wczorajszego spotkania jedną z uczestniczek debaty była nasza Podopieczna – Alicja Sadowska. Alicja jest współautorką książki „Przeszczep szpiku i nowe życie”, która została doceniona przez Fundację DKMS. Alicji bardzo gratulujemy i trzymamy kciuki za jej dalszą działalność.

Wierzymy, że takie inicjatywy przyczyniają się do budowania lepszego systemu wsparcia dla osób dotkniętych chorobami nowotworowymi krwi i ich rodzin, a także wzmacniają współpracę między różnymi organizacjami i specjalistami zaangażowanymi w opiekę nad pacjentami.