9 kwietnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Kongresie Rzeczników Zdrowia, który odbył się w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Była to dla nas niezwykła okazja do włączenia się w dyskusje na temat kluczowych zagadnień dotyczących systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Kongres Rzeczników Zdrowia 2024 stanowił platformę dialogu, na której odbywały się pogłębione dyskusje oraz warsztaty tematyczne dotyczące różnorodnych aspektów ochrony zdrowia. Tematyka poruszana podczas wydarzenia była niezwykle zróżnicowana, obejmując obszary od zdrowia kobiet, przez finansowanie ochrony zdrowia, po psychiatrię, opiekę długoterminową i wiele innych.

Nasza fundacja szczególnie aktywnie uczestniczyła w dyskusjach dotyczących onkologii. W trakcie paneli i warsztatów poruszaliśmy kwestie związane z wyzwaniami, jakie stoją przed pacjentami onkologicznymi w Polsce, oraz możliwościami poprawy dostępu do skutecznych terapii i opieki nad chorymi.

Kongres Rzeczników Zdrowia 2024 był nie tylko doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy, ale także do nawiązania nowych kontaktów oraz współpracy między różnymi podmiotami zaangażowanymi w działania na rzecz zdrowia publicznego w Polsce. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz możliwość aktywnego uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu. Wierzymy, że podejmowane podczas kongresu dyskusje przyczynią się do dalszych pozytywnych zmian w polskim systemie ochrony zdrowia.

Pozostajemy z nadzieją na kontynuację owocnej współpracy oraz realizację wspólnych celów na rzecz poprawy opieki nad pacjentami onkologicznymi i wszystkimi osobami potrzebującymi wsparcia w walce z chorobami.