Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Onkologiczna Nadzieja jest jednym z partnerów ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Sprawdź, czy jesteś HER2-low”, która ma na celu promowanie wiedzy na temat nowoczesnej diagnostyki raka piersi.

W ramach tej akcji odbędzie się seria bezpłatnych spotkań edukacyjnych dla pacjentek, które mają na celu przybliżenie tematyki nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia raka piersi, w szczególności nowego podejścia związanego z podtypem HER2-low.

Ta nowa klasyfikacja może mieć ogromne znaczenie dla wielu pacjentek, otwierając drzwi do celowanego leczenia i poprawy jakości życia.

Najbliższe spotkanie już 25 lipca 2024 w Białymstoku.

Program spotkania:

1. Wprowadzenie do tematu HER2-low:
    • Czym jest HER2-low i dlaczego jest to ważne odkrycie w kontekście raka piersi.
    • Jakie są różnice między HER2-dodatnim, HER2-ujemnym a HER2-low.
    • Jakie korzyści niesie ze sobą nowa klasyfikacja HER2-low dla pacjentek.
  2. Możliwości celowanego leczenia:
    • Nowe opcje terapeutyczne dostępne dla pacjentek z HER2-low.
    • Jakie są najnowsze badania i wyniki dotyczące skuteczności tych terapii.
    • Przykłady sukcesów terapeutycznych i historie pacjentek, które skorzystały z nowego podejścia.
  3. Praktyczne wskazówki dla pacjentek:
    • Jak rozpoznać, czy należysz do grupy HER2-low.
    • Kiedy i jak powtórzyć badanie immunohistochemiczne.
    • Wskazówki dotyczące rozmowy z lekarzem na temat statusu HER2 i dostępnych opcji leczenia.

Spotkanie poprowadzi:

Dr n. med. Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz, która po wykładzie będzie dostępna na dyżurze konsultacyjnym, aby odpowiedzieć na pytania uczestników i udzielić indywidualnych porad.

Dlaczego warto wziąć udział?

Udział w spotkaniu to niepowtarzalna okazja, aby zdobyć cenną wiedzę na temat nowoczesnej diagnostyki i leczenia raka piersi. Dowiesz się, jak nowe podejście związane z HER2-low może wpłynąć na poprawę jakości Twojego życia i skuteczność terapii. Będzie to także doskonała okazja, aby wymienić doświadczenia z innymi pacjentkami, które przechodzą przez podobne wyzwania. Dodatkowo, możliwość bezpośredniej rozmowy z dr n. med. Bogumiłą Czartoryską-Arłukowicz podczas dyżuru konsultacyjnego pozwoli uzyskać fachową pomoc i odpowiedzi na nurtujące pytania. To spotkanie może okazać się kluczowe w Twojej walce z chorobą, oferując nowe perspektywy i nadzieję na lepsze jutro.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje na temat kampanii „Sprawdź, czy jesteś HER2-low” oraz pełny harmonogram spotkań znajdziesz na stronie wydarzenia: Sprawdź, czy jesteś HER2-low

Partnerzy wydarzenia:

Fundacja Onkologiczna Nadzieja jest dumnym partnerem tej kampanii, razem z innymi organizacjami, takimi jak Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj Życie!, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Polskie Amazonki Ruch Społeczny, Fundacja Onkocafe – Razem Lepiej!, Fundacja Życie z Rakiem, Fundacja Pierwsi Dla Piersi, Stowarzyszenie Eurydyki, Stowarzyszenie Pozytywka, Klub Amazonki w Białymstoku.