W dniach 13-15 września 2024 roku mieliśmy ogromną przyjemność zorganizować kolejną edycję naszych letnich warsztatów onkologicznych, tym razem w przepięknej Villi Sichów w Rytwianach. Warsztaty te, skierowane do pacjentów onkologicznych, mają na celu zapewnienie wsparcia emocjonalnego i psychicznego, pomocy w radzeniu sobie ze stresem, lękiem oraz negatywnymi emocjami, które pojawiają się w trakcie i po leczeniu onkologicznym.

Relaks i merytoryczna wiedza w sercu natury

Ciepłe, słoneczne dni sprawiły, że mogliśmy w pełni korzystać z uroków okolicy. W gronie naszych podopiecznych oraz zespołu fundacji spędziliśmy niesamowity czas, przeplatając merytoryczne warsztaty z chwilami relaksu na świeżym powietrzu.

Jednym z kluczowych punktów programu był wykład Emilii Motackiej, doświadczonej onkodietetyczki, która przedstawiła uczestnikom najnowsze zalecenia dotyczące diety w trakcie i po leczeniu onkologicznym. Dzięki jej profesjonalnym wskazówkom, nasi podopieczni dowiedzieli się, jak odpowiednio komponować posiłki, by wspierać organizm w procesie zdrowienia.

Warsztaty Mileny Dzienisiewicz zatytułowane „W kołowrotku myśli” były kolejnym bardzo ważnym elementem. Milena w praktyczny sposób pokazała, jak radzić sobie z negatywnymi, nawracającymi myślami, które często towarzyszą chorobie. Uczestnicy poznali techniki, które pomogą im uwalniać się od nadmiernego stresu i lęku w codziennym życiu.

Z kolei Eliza Kurowska poprowadziła warsztaty oparte na metodzie One Brain, które skupiły się na holistycznym podejściu do człowieka – integrując ciało, umysł i ducha. Warsztaty te przyniosły wiele ulgi i nadziei, pokazując, jak można wyeliminować stres emocjonalny oraz odzyskać wewnętrzną równowagę, co ma ogromne znaczenie w procesie zdrowienia.

Czas na relaks i odkrywanie historii Sichowa

Między warsztatami spędzaliśmy czas na spacerach po malowniczej okolicy. Villa Sichów, położona w sercu natury, dała nam możliwość odpoczynku i relaksu. Zwiedzaliśmy także zabytkowy dwór, w którym zatrzymaliśmy się na dłużej, aby wysłuchać niesamowitych opowieści o rodzinie Radziwiłłów i historii tego miejsca. Naszym przewodnikiem był Stefan Dunin Wąsowicz, który swoją barwną narracją ożywił losy dworu i jego dawnych mieszkańców.

Wieczory, jak to zwykle bywa na naszych warsztatach, były czasem nawiązywania relacji i integracji. Przy ognisku, w blasku płomieni, rozmowy trwały do późnych godzin. Gitarowe dźwięki i wspólny śpiew sprawiły, że ten wieczór był pełen radości i wzajemnego wsparcia. Czasu na rozmowy i dzielenie się doświadczeniami, jak zwykle, było zbyt mało – ale to tylko potwierdza, jak cenne są te spotkania.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję warsztatów, bo każda z nich jest wyjątkowa i niesie ze sobą ogromną wartość – nie tylko w postaci nowych umiejętności, ale także niezapomnianych chwil spędzonych wśród ludzi, którzy wzajemnie dają sobie siłę i motywację do dalszej drogi.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i za zaufanie, którym nas obdarzyliście. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

Serdeczne podziękowania dla naszych sponsorów

Chcielibyśmy również z całego serca podziękować naszym sponsorom: Bristol Myers Squibb, MSD Polska oraz Roche, bez których organizacja tych warsztatów nie byłaby możliwa. Wasze wsparcie pozwala nam kontynuować naszą misję i oferować pacjentom onkologicznym nie tylko niezbędną wiedzę i narzędzia do radzenia sobie z chorobą, ale również przestrzeń do odpoczynku, relaksu i nawiązywania bezcennych relacji. Dziękujemy za zaufanie i wkład w poprawę jakości życia naszych podopiecznych. 💚