20 czerwca 2024 roku w Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50 w Warszawie odbyły się warsztaty pt. „Ograniczenie w dostępie do innowacji w chorobach onkologicznych”. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło ekspertów, pacjentów oraz przedstawicieli sektora zdrowia, aby wspólnie podjąć temat kluczowych wyzwań w onkologii.

Krótkie, ale inspirujące otwarcie wyznaczyło ton całemu spotkaniu, podkreślając znaczenie dostępu do innowacyjnych terapii onkologicznych. Pierwsza sesja skupiła się na analizie, czy poszerzanie wykazów refundacyjnych przekłada się na realny dostęp do terapii. Eksperci omówili, jakie bariery nadal istnieją i jakie kroki można podjąć, aby je zminimalizować.

W sesji warsztatowej uczestnicy skupili się na konkretnych działaniach, które można podjąć, aby poprawić diagnostykę i zapewnić pacjentom szybszy dostęp do odpowiednich terapii. Była to interaktywna część spotkania, pełna inspirujących pomysłów i praktycznych wskazówek.

Warsztaty były niezwykle owocnym wydarzeniem, które umożliwiło wymianę wiedzy i doświadczeń między różnymi grupami zainteresowanymi poprawą dostępu do innowacji w onkologii. Dziękujemy za to niezwykłe spotkanie!